سایت مهندسی معدن

 
سوغاتی ماندگار از کویر
نویسنده : MiningGroup - ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٦/٢٩
 

سلام به همه دوستان عزیز. امیدواریم که حالتون خوب باشه.

یادداشت قبلی، آخرین یادداشت ما درباره مجتمع صنعتی، معدنی چادرملو بود. در طول مدت کار آموزیمون در چادرملو، زیر سایه بون لطف عزیزانی قرار گرفتیم که ما رو شرمنده خوبی هاشون کردن. از آقایان‌: مهندس نیکروان، مهندس خدایی، مهندس عابدی، مهندس پاشایی، مهندس جلالی، مهندس صالح و مهندس علیزاده که آموخته هامون رو مدیون زحمات و کمک های دلسوزانه اونها هستیم، نهایت تشکر و قدردانی رو داریم.

هم چنین از جناب آقای دکتر فرزانگان، مدیر محترم گروه معدن دانشگاه کاشان، که این فرصت ویژه و طلایی رو برای ما فراهم کردن، بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

برای همه این مهربانان، که روزهايی پربار و به یاد موندنی رو برامون آفریدن، آرزوی سلامتی، شادی و موفقیت داریم.

به امید شبهایی پر از ستاره های نورانی برای آسمون همیشه صاف چادرملو ... 

 

            

  از راست به چپ :آقای مهندس باقری، آقای مهندس علیزاده، آقای خدایی، آقای مهندس عابدی و آقای مهندس نیکروان، طراحان وبلاگ: میرزائی و خندان.


 
comment نظرات ()
 
 
مجتمع معدنی چادرملو۱۳
نویسنده : MiningGroup - ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٦/٢٦
 

سد های باطله کارخانه کانه آرایی مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو

ایجاد سدهای باطله برای کنترل پساب های کارخانه به دلایل زیر اجتناب ناپذیر است:

- حفاظت محیط زیست و مراتع اطراف محوطه کارگاه.

- حفاظت پساب های خروجی که محتوی آهن حدود ۳۵ تا ۴۰٪ بوده که ممکن است قابل استفاده در صنعت بوده یا در آینده قابل استفاده گردد.

- حفاظت دامهای موجود در منطقه از صدمات احتمالی فروروی در پساب.

- بازسازی منطقه پس از اتمام معدن در آینده و یا به صورت مرحله به مرحله پس از خشک شدن محل های ذخیره سازی پساب.

- احتمال بازیافت آب از پساب خروجی کارخانه.

                         

مشخصات کمی و کیفی کارخانه

مشخصات کمی و کیفی پساب های خروجی کارخانه کانه آرایی چادرملو بر اساس طرح اجرا شده در کارخانه کانه آرایی به شرح ذیل است:

الف) مشخصات کمی پساب خروجی

- تناژ: بر اساس طرح اجرا شده ۱۱۸ تن در ساعت برای هر خط پیش بینی گردیده است.

- دبی حجمی: مقدار ۱۲۵ متر مکعب در ساعت برای هر خط پیش بینی گردیده است.

- دانسیته: دانسیته برآوردی پساب خروجی معادل ۷/۱ تن در متر مکعب پیش بینی گردیده است.

- درصد جامد: میزان درصد جامد در پساب معادل ۵۵٪ می باشد.

- حجم آب: حجم آب همراه با پساب ۹۶ متر مکعب در ساعت می باشد.

- دانسیته مواد جامد پساب: بر اساس اندازه گیری های انجام شده در آزمایشگاه واحد معدن معادل ۵۸/۲ تن در متر مکعب با رطوبت ۵/۸ ٪ و ۷۸/۲ تن در متر مکعب در حالت خشک با رطوبت ناچیز می باشد.

- دانه بندی ذرات جامد پساب: دانه بندی این مواد با توجه به نرمه گیری کارخانه در حدود ۳۰ میکرون پیش بینی می گردد.

ب) مشخصات کیفی:

- آهن: عیار آهن در حدود ۳۵ تا ۴۰٪ می باشد.

- فسفر: عیار فسفر بالغ بر ۳٪ است.

- دیگر عناصر: بقیه ترکیبات از نوع FeS2,CaSo4,CaCo3,SiO2 می باشد. 

                            

 


 
comment نظرات ()
 
 
مجتمع معدنی چادرملو۱۲
نویسنده : MiningGroup - ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٦/٢٢
 

بازیابی آپاتیت

باطله جداکننده های مغناطیسی به وسیله پمپهای سانتریفیوژ افقی با ظرفیت ۵۳۰ تا ۶۴۰ متر مکعب بر ساعت جهت نرمه گیری به هیدروسیکلون منتقل می شود. بخش نرمه گیری شده به عنوان خوراک بخش فلوتاسیون بازیابی آپاتیت به مخزن جمع آوری کننده پمپاژ می گردد. دوغاب پس از جمع آوری و آماده سازی به سلول های فلوتاسیون تغذیه می گردد که پس از عبور از سلول های رافر و کلینرها و فیلتر خلاء کنسانتره فسفری (آپاتیت) حاصل شده به عنوان محصول جانبی سنگ آهن چادرملو شناخته می گردد. لازم به ذکر است که در حال حاضر این واحد فعالیتی ندارد.

                            

 

کنسانتره های مغناطیسی و غیر مغناطیسی آهن در یک مخزن مجهز به همزن با یکدیگر مخلوط شده و سپس توسط چهار فیلتر خلاء استوانه ای آبکش می گردند. ظرفیت هر فیلتر ۸۹ تن جامد در ساعت بوده و هر فیلتر دارای ۴۶ متر مربع سطح موثر می باشد. کنسانتره آبگیری شده با رطوبت حداکثر ۵/۱۰٪ از هر خط فرآوری به روی نوار نقاله می ریزد. کنسانتره سنگ آهن به وسیله نوار نقاله هایی از فیلترها دریافت و از طریق نوار نقاله به انبار کنسانتره منتقل می گردد.

محصول کنسانتره سنگ آهن تولیدی چادرملو از خطوط تولید کانه آرایی توسط نوار نقاله به دو انبار سر پوشیده  و مجهز به تجهیزات انباشت و برداشت مدرن که هر یک به ظرفیت ۷۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن است منتقل شده و از این انبارها توسط نوار نقاله ای به تاسیسات بارگیری قطار که در ۳ کیلومتری شمال مجتمع چادرملو قرار دارد منتقل می گردد.

                                 

 

در بررسی های انجام شده مواد متشکله سنگ آهن و عیار آنها به شرح زیر است:

آهن  :  ۲/۵۵٪

فسفر  :  ۹۴/۰٪

گوگرد  :  ۱۹/۰٪

کیفیت کنسانتره تولیدی

کنسانتره سنگ آهن :

عیار آهن: حداقل ۶۸٪

عیار فسفر: حداکثر ۰۴۵/۰٪

رطوبت: حداکثر ۵/۱۰٪

اندازه ذرات کنسانتره: کوچکتر از ۰۴۵/۰ میلیمتر

سطح ویژه: ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ سانتیمتر مربع بر گرم

جرم مخصوص: در حدود ۸/۲ تن بر متر مکعب

کنسانتره آپاتیت :

عیار آپاتیت: حداقل ۳۳٪

اکسید منیزیم: حداکثر ۷/۲٪

عیار‌ آهن: حداکثر ۱/۳٪

اندازه ذرات کنسانتره: کوچکتر از ۰۴۵/۰ میلیمتر

رطوبت: حداکثر ۱۰٪

توده ویژه: در حدود ۲ تن بر متر مکعب

                                


 
comment نظرات ()
 
 
مجتمع معدنی چادرملو ۱۱
نویسنده : MiningGroup - ساعت ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٦/۱۸
 

جدایش هماتیت

باطله حاصل از سیستم جداسازی مغناطیسی شدت متوسط که شامل ترکیب هماتیتی، سیلیسی، فسفر و کلسیت می باشد، توسط یک میکروسرند از نظر دانه بندی کنترل می گردد تا دانه بندی در حد 70 تا 90 میکرون حاصل گردد. سرریز سرند مجددا به آسیا برگشت داده می شود و ته ریز آن ابتدا به سلول هموژن ساز و سپس به جدا کننده مغناطیسی گرادیان بالا فرستاده می شود (جداکننده ای با شده بالای 2000 گوس) و سپس کنسانتره هماتیتی حاصل از سیستم به منظور افزایش خلوص به مرحله بعدی انتقال می یابد. محصول فوق وارد هدروسیکلون شده، دانه درشت آن به آسیای گلوله ای وارد می شود و دانه ریز ان به تیکنر تیغه ای حمل شده که ابعاد دانه بندی در حد 30 تا 40 میکرون کنترل گردیده و سپس به واحد فلوتاسیون هماتیت منتقل می گردد.

 

                               

 

 فلوتاسیون در این بخش به روش معکوس می باشد. کفحاصله که در واقع باطله محسوب می شود، دارای مواد شیمیایی ست که با توجه به ارزش اقتصادی کم آن، به عنوان باطله نهایی لقی و به مخزن پمپاژ باطله هدایت می گردد. مواد بخش فلوتاسیون به شرح زیر می باشند:

  • سودسوزآور به منظور تنظیم pH محیط تقریبا 225 تن در سال.
  • نشاسته به عنوان بازدارنده اکسیدهای آهن تقریبا 165 تن در سال.
  • فلوتینور یا BEROL به عنوان کلکتور آپاتیت تقریبا 1530 تن در سال.
  • روغن کاج یا کف ساز های دیگر.

 

                               


 
comment نظرات ()
 
 
مجتمع معدنی چادرملو ۱۰
نویسنده : MiningGroup - ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٦/۱۳
 

کارخانه فرآوری

کنسانتره مگنتیتی

قبل از ورود مواد معدنی به کارخانه کانه آرایی، مواد به وسیله نوار نقاله از قسمت همگن سازی به سیلوهایی که در جلوی هر یک از سه خط کارخانه قرار دارند، می ریزد. ظرفیت هر یک از سیلوها، 800 تن می باشد که برای حدود 2 ساعت کار یک خط تولید سنگ آهن در خود جای می دهد. در قسمت زیرین هر یک از سیلوها 4 عدد فیدر تعبیه شده است که هنگام باز بودن قسمت زیرین سیلو، دو عدد از این فیدرها به صورت ضربه ای مواد را روی نقاله می ریزند. مواد ب وسیله نوار نقاله وارد کارخانه شده و به آسیای خودشکن می ریزد. البته این آسیا به وسیله تعدادی گلوله شارژ می شود و تقریبا به صورت نیمه خودشکن کار می کند.

 

 

 

بعد از آسیا، یک سرند از نوع لرزان قرار دارد. سرند دارای دو طبقه است. نوع چشمه های آن مستطیلی ست و جنس آنها نیز پلاستیکی می باشد که سر و صدای کمتری تولید می کند. چشمه های سرند در طبقه اول، 2 میلیمتر و در طبقه دوم، 8/0 میلیمتر است.

موادی که از سرند عبور نکرده، به وسیله یک نوار نقال برای خردایش مجدد به آسیا فرستاده خواهند شد که در این حالت، بار در گردش، 100 تا 150 تن در ساعت می باشد.

 

                                                                      

 

 

پالپ خروجی از سرند، توسط یک پمپ به قسمت بالای کارخانه که جداکننده های مغناطیسی شدت متوسط وجود دارد، فرستاده می شود. از کوبر، برای جداسازی مگنتیت از نرمه سنگ آهن دارای مگنتیت و هماتیت استفاده می شود. کنسانتره کوبر به منظور خردایش بیشتر و رسیدن به درجه آزادی مطلوب، در یک آسیای گلوله ای که با هیدروسیکلون درمدار بسته قرار دارد، مجددا مورد خردایش قرار می گیرد. دانه بندی بار ورودی به آسیا حدود 6/1 میلیمتر و محصول آن در حدود 50 میکرون می باشد. پس از انجام دنه بندی توسط هیدروسیکلون، ابعاد کوچکتر از 50 میکرون به بخش جداسازی مغناطیسی و دانه بندی درشت تر به آسیا برگشت داده می شود.

 

 

                              

 

محصول دانه ریز که به درجه آزادی مطلوب رسیده است، به مجموعه جداکننده های مغناطسی با میدان متوسط که از چهار دستگاه تشکیل شده است، فرستاده می شود. سه دستگاه اول، به صورت پیوسته و سری با جهت چرخش عکس جریان دوغاب کار می کنند. از دستگاه چهارم، به منظور تنظیم بهتر غلظت دوغابی که جهت آبکشی به فیلترها تغذیه می شود، استفاده می گردد. پالپ حاصل از آبگیری به کمک فیلترهای خلا، کنسانتره آهنی تحت عنوان کنسانتره مگنتیتی را حاصل می کند.

                       


 
comment نظرات ()
 
 
مجتمع معدنی چادرملو ۹
نویسنده : MiningGroup - ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٦/۱٢
 

سنگ شکن و همگن سازی

مجموعه خطوط تولید کنسانتره سنگ آهن در معدن چادرملو از سنگ شکن شروع و به خطوط فرآوری و انبارهای سرپوشیده ختم می شود.

 

                                 

                                                                               استاکر

 

پس از خردایش توسط سنگ شکن (از نوع ژیراتوری با ظرفیت 2300 تن در ساعت)، مواد خرد شده توسط نوار نقاله ای به طول 3000 متر و زاویه 25 درجه به قسمت همگن سازی جهت همگن کردن مواد خرد شده انتقال می یابد. در این قسمت مواد خرد شده از لحاظ عیار و دانه بندی همگن خواهند شد. همگن سازی توسط دستگاهی به نام استاکر انجام می شود. دستگاه استاکر، سنگ آهن خرد شده را در دو دو طرف خود می ریزد. استاکر با حرکت رفت و برگشتی روی ریل، سنگ اهن را در محل دپو می کند.

 

       

                                                            

                                                                            ریکلایمر

دستگاه دیگری به نام ریکلایمر، سنگ آهن انبار شده را به صورت عرضی، بار زده و به وسیله نوار نقاله به داخل کارخانه می فرستد. بدین ترتیب، سنگ آهن ورودی به کارخانه، از لحاظ عیار و دانه بندی، همگن شده می باشد.


 
comment نظرات ()
 
 
مجتمع معدنی چادرملو ۸
نویسنده : MiningGroup - ساعت ٥:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٦/۳
 

طرح استخراج معدن

در عمليات استخراج معدن تهيه خوراک با کيفيت ثابت در دوره طولانی برای کارخانه فرآوری دارای اهميت به سزايی می باشد و تغييرات کيفی بدون برنامه در خوراک کارخانه باعث تغييرات غيرقابل پيش بينی در بازيابی می گردد.

بر همين اساس لازم بوده است که در ابتدای عمليات معدنکاری بخشی از سنگ های اکسيد و فوق العاده اکسيد از قسمت فوقانی برداشته و ذخيره گردد تا در آينده با سنگ های غير اکسيد بخش تحتانی معدن مخلوط گرديده و استفاده شود.

طرح استخراج موجود به منظور توليد ۱/۵ ميليون تن کنسانتره آهن در يک دوره ۶ ساله مشخص می نمايد که با طراحی انجام شده معادل ۲۱۳ ميليون تن سنگ آهن به همراه ۲۱۵ ميليون تن باطله استخراج خواهد گرديد.

کل ذخيره قابل استحصال در معدن چادرملو در طول عمر معدن معادل ۶۲/۲۹۶ ميليون تن سنگ آهن به همراه ۵۸/۲۸۱ ميليون تن باطله می باشد که نسبت باطله به ماده معدنی معادل ۱/۱ خواهد بود. متوسط کيفيت آن عبارتست از: ۵۵/۵۷٪ آهن و ۹۳/۰٪ فسفر و ۱۴/۰٪ گوگرد و با افزايش عمق معدن از ارتفاع ۱۶۷۵ تا ۱۱۵۰ متر مقدار فسفر افزايش و کيفيفت سنگ به حالت غير اکسيدFe/FeO<4 ميل می نمايد.

در بخش های عميق معدن با توجه به اينکه سنگ به حالت غير اکسيد ميل می نمايد موادی که برای توليد کنسانتره آهن به بخش فلوتاسيون Fe انتقال می يابد کاهش خواهد يافت و در نتيجه می توان از تجهيزات اضافی نظير سلول های فلوتاسيون Fe برای افزايش کيفيت و کميت کنسانتره آپاتيتی استفاده نمود.

مشخصات پيت معدن به شرح زير است:‌

زاويه شيب کلی پيت:‌۵۰ تا ۵۵ درجه

زاويه شيب پله:‌۵/۶۹ درجه

عرض پله ايمنی: ۱۰ متر

حداقل عرض پله برای استخراج: ۷۵ متر

ارتفاع پله: ۱۵ متر

فاصله پله های ايمنی: ۳۰ متر

عرض جاده: ۲۵ متر

شيب رمپ متوسط:‌ ۸ درصد

شيب رمپ حداکثر: ۱۲ درصد

نسبت باطله برداری: ۱/۱


 
comment نظرات ()