سایت مهندسی معدن

 
پوزش
نویسنده : MiningGroup - ساعت ٦:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢۱
 

سلام به تمامی دوستان عزیز.

متاسفانه به دلیل فیلتر شدن سایت مرجعی که عکس های وبلاگ رو در اون آپلود می کردیم، بخشی از عکسای وبلاگ قابل مشاهده نیست.

سعی می کنیم که این عکس ها رو که نتیجه 6 سال تلاش ماست، هر چه سریعتر به وبلاگ برگردونیم.

از همه شما ممنونم


 
comment نظرات ()
 
 
رابطه میان شاخص توان آسیای نیمه خودشکن (SPI) و پارامترهای حاصل از JK
نویسنده : MiningGroup - ساعت ٦:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱٤
 

همانگونه که مشخص است، هر دو این شاخص ها به اندازه گیری کانسنگ خرد شونده در آسیای نیمه خودشکن به کار می روند. شاخص SPI نشان دهنده سختی کانسنگ در یک آسیای کوچک با قطر 12 و طول 4 اینچ می باشد. خوراک تا P80 برابر 7/12 میلی متر در سنگ شکن خرد می شود و وارد آسیا می گردد. آسیا در 70% سرعت بحرانی به حرکت در می آید تا مواد تا رسیدن به P80 نهایی برابر 7/1 میلی متر خرد شوند. سپس انرژی مخصوص آسیای نیمه خودشکن (SESAG) به صورت زیر به دست می آید:

 

SESAG= (T80-0.33) (2.2+0.1*SPI)

 

در این معادله SPI مدت زمانی است که طول می کشد تا نمونه آسیا شود و محصول آسیای نیمه خودشکن، T80، به دست آید. این زمان بر حسب دقیقه است. T80 که از ابتدای کلمه Transfer حاصل می شود، معرف اندازه انتقالی مواد است و نشاندهنده اندازه مواد خروجی از آسیای نیمه خودشکن می باشد. این اندازه محصول نهایی مدار خردایش را تشکیل نمی دهد و نیاز به خردایش در آسیای گلوله ای نیز دارد.

پارامترهای JK نیز از آزمایش شکست ضربه ای به دست می آیند و با مقادیر A، b و ta نشان داده می شوند. از این پارامترها در نرم افزار JKSimMet برای تعیین اندازه آسیاها استفاده می شود.


ممکن است بسیاری از افراد به نرم افزار JK دسترسی نداشته باشند. در این صورت می توان با انجام آزمایش SPI و با استفاده از شکل زیر پارامترهای JK را به آورد. 


 
comment نظرات ()