سایت مهندسی معدن

 
آشنایی با مجتمع معدنی فسفات اسفوردی
نویسنده : MiningGroup - ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٢٤
 

مجتمع معدنی فسفات اسفوردی واقع در 35 کیلومتری شمال شرقی شهرستان بافق، در استان یزد می باشد و دارای مختصات جغرافیایی طول 55 درجه و 33 دقیقه شرقی و عرض 31 درجه و 47 دقیقه شمالی است. راه ارتباطی این معدن به شهرستان بافق توسط جاده آسفالته می باشد.

عملیات پی‌جویی معدن فسفات اسفوردی اولین بار در سال 1361 توسط سازمان زمین­‌شناسی کشور انجام شد. سنگ‌های موجود در این منطقه به 5 نوع تقسیم می‌شوند:

1.                     سنگ‌های حاوی مگنتیت و آپاتیت (زون اصلی آپاتیت‌دار)

2.                     پیروکسنیت‌های آلتره شده (سنگ سبز)

3.                     توف‌ها، آلگلومرات‌ها و دولومیت‌ها

4.                     ریولیت‌ها

5.                     سنگ‌های نفوذی حد واسط

 

از این میان، سنگ‌های حاوی آپاتیت و مگنتیت معمولاً دارای وزن مخصوص بالا، به رنگ تیره و دارای بلورهای مگنتیت، هماتیت، آپاتیت و کوارتز می‌باشند. سنگ سالم دارای مقاومت بسیار بالاست و سطح شکستگی آن کاملاً ریز است. همچنین توده سنگ نسبتاً درزه‌دار است.

 

 

 

ادامه مطلب ...

 

 


 


 

 

 

این سنگ‌های آذرین نفوذی توده‌ای شکل هستند و دارای سنگ‌های غنی از آهن (50 تا 60 درصد Fe2O3 و 5 تا 20 درصد P2O5) و آپاتیت (20 تا 30 درصد P2O5) می‌باشند.

دانه‌های آپاتیت معمولاً شکسته و خرد شده و به‌ندرت بلوری هستند. مطالعاتی که بر روی مقاطع انجام شد، نشان می‌دهد که بین 10 تا 80 درصد سطح آنها با آپاتیت پوشانده شده است. دانه‌های هماتیت و مگنتیت نیز با قطر یک میلی‌متر و به‌صورت صفحه‌ای و یا به‌صورت دانه‌هایی که با کوارتز کمتر پوشانده شده‌اند، مشخص می‌باشد.

نظرات مختلفی در مورد منشأ این کانسار وجود دارد که تمامی آنها معتقد بر آذرین بودن منشأ این کانسار دارند. همچنین، مطالعات نشان می‌دهد که تمامی سنگ‌های آذرین منطقه از نوع آلکالین می‌باشند.

پس از بررسی‌های لازم، ذخیره کانسار حدود 16 میلیون تن با عیار متوسط P2O5 برابر 2/13 درصد و 8/17 درصد آهن تخمین زده شد.

این معدن به‌صورت روباز با پله‌هایی به ارتفاع 5 متر و شیب 70 درجه استخراج می‌گردد. در این معدن برای استخراج از سیستم آتشباری استفاده می‌شود. ارتفاع نهایی پله‌ها حدود 5 تا 10 متر و شیب نهایی معدن برابر 50 درجه در نظر گرفته شده است.

خوراک کارخانه فرآوری اسفوردی از معدن اسفوردی تأمین می‌شود. محصولات کارخانه فسفات اسفوردی طبق مدارک طراحی عبارتند از کنسانتره اکسید آهن و فسفات که در حال حاضر خط تولید کنسانتره آهن فعال نمی‌باشد و تنها کنسانتره فسفات تولید می‌شود.

کانسنگ استخراج شده از معدن توسط کامیون به واحد سنگ‌شکنی حمل می‌شود. این مواد پس از عبور از گریزلی با ابعاد 60 سانتی‌متر * 60 سانتی‌متر، با ابعاد حداکثر 600 میلی‌متر، از طریق فیدر به سنگ‌شکن فکی با ظرفیت 100 تن در ساعت، وارد می‌شود. مواد قبل از ورود به سنگ‌شکن، از سرند عبور داده می‌شوند و در این مرحله مواد با ابعاد زیر 75 میلی‌متر با تناژ 40 تن در ساعت جدا می‌شوند. محصول سنگ‌شکن فکی که دارای ابعاد صفر تا 175 میلی‌متر است، همراه با محصول سرند قبل از سنگ‌شکن (با ابعاد صفر تا 75 میلی‌متر) وارد سنگ‌شکن مخروطی می‌گردد. محصول این سنگ‌شکن دارای ابعاد صفر تا 50 میلی‌متر است که پس از خروج از سنگ‌شکن، وارد سرند دو طبقه‌ای می‌شود که دارای حد جدایش 22 میلی‌متر می‌باشد. مواد درشت‌تر از این اندازه در یک مدار بسته به سنگ‌شکن مخروطی باز می‌گردد و ذرات ریزتر از 22 میلی‌متر وارد سیلوی خوراک کارخانه پرعیارسازی می‌شود. این مواد با استفاده از سه فیدر و نوار نقاله با ظرفیت 5/57 تن در ساعت و اندازه d80 برابر 14 میلی‌متر به آسیای میله‌ای وارد می‌شود. آسیای میله‌ای به‌صورت تر کار می‌کند و خروجی آن به‌صورت پالپ که دارای  d80 برابر 600 میکرون است، وارد حوضچه‌ای می‌شود و از آنجا وارد هیدروسیکلون می‌گردد. ته‌ریز هیدروسیکلون دارای دانه‌بندی با d80 برابر 750 میکرون است که به آسیای گلوله‌ای که با هیدروسیکلون در مدار بسته قرار دارد، وارد می‌گردد. در این آسیا مواد تا رسیدن به ابعاد کمتر از 100 میکرون خرد می‌شوند و سپس خروجی آسیا وارد حوضچه آسیای میله‌ای می‌شود و پس از اختلاط با محصول آسیای میله‌ای، وارد هیدروسیکلون می‌گردد. سرریز این هیدروسیکلون دارای ابعاد کمتر از 150 میکرون است که برای نرمه‌گیری با فشار 4/2 بار وارد یک خوشه هیدروسیکلون می‌گردد. سرریز این خوشه سیکلون دارای ابعاد کمتر از 10 میکرون است که وارد سد باطله می‌گردد. ته‌ریز این خوشه نیز خوراک بخش فلوتاسیون را تشکیل می‌دهد که وارد آماده‌سازهای آپاتیت می‌گردد.

در این آماده‌سازها، برخی مواد شیمیایی به پالپ افزوده می‌شود تا برای ورود به بخش فلوتاسیون آماده گردد. در اولین آماده‌ساز به‌منظور بازداشت آهن، نشاسته و همچنین برای تنظیم pH برابر 5/9 تا 10، سود اضافه می‌شود. در دومین آماده‌ساز، کلکتور آپاتیت (LinaZ و Flo YS20) اضافه می‌شوند و پالپ از این آماده‌ساز وارد مدار بازیابی آپاتیت، بخش سلول‌های رافر می‌شود. باطله رافر به مدار بازیابی اکسید آهن وارد می‌شود. کنسانتره رافر هم برای پرعیارسازی، به کلینرهای اولیه و ثانویه وارد می‌شود. محصول کلینر ثانویه، کنسانتره نهایی آپاتیت است که با عیار P2O5 حدود 39 درصد، برای آبگیری به تیکنرها وارد می‌شود. محصول آبگیری شده تیکنر با درصد جامد برابر 68 درصد برای آبگیری بیشتر به فیلتر استوانه‌ای خلأ وارد می‌گردد.محصول فیلتر با رطوبتی حدود 9 درصد و تناژ16 تن در ساعت با استفاده از نوار نقاله به سیلوی کنسانتره وارد می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، باطله رافر به خط بازیابی آهن وارد می‌شود. در این مدار، باطله رافر ابتدا وارد جداکننده‌های مغناطیسی شدت پایین و جداکننده‌های مغناطیسی شدت بالا می‌شود و کنسانتره اکسید آهن با عیار 64 درصد برای آبگیری به تیکنر و فیلتر وارد می‌شود. باطله نهایی هم بعد از آبگیری در تیکنر باطله و فیلتراسیون در دستگاه فیلتر پرس، با رطوبت 15 درصد به سد باطله وارد می‌گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 


 
comment نظرات ()