سایت مهندسی معدن

 
آشنایی با نرم افزار Bruno
نویسنده : MiningGroup - ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱٧
 

Bruno، ابزار بهینه سازی فرآیند

نرم افزار Bruno، شبیه ساز فرآیند سنگ شکنی است. با استفاده از شبیه سازی فرآیند می توان برنامه ریزی دقیقی برای فرآیند داشت. شبیه سازی فرآیند سنگ شکنی نیز در تعیین کیفیت و کمیت محصول نهایی به روشی اقتصادی و موثق، کاربر را یاری می کند.

هدف اساسی در فرآیند سنگ شکنی دستیابی به توانایی طرح ریزی فرآیند با روشی مورد اعتماد و اقتصادی برای تعیین کیفیت و کمیت مورد نیاز محصول نهایی می باشد. با افزایش پویایی در بخش سنگ شکنی، نیازهای جدیدی نیز ایجاد شده است. در واقع ماشین هایی برای فرآیندهایی خاص بهینه می شوند، انتظار می رود در حالی که در سطح عملکرد قابل قبول هستند، قابل انطباق با سایر نیازها نیز باشند.

نرم افزار Bruno نرم افزاری با کاربری آسان برای برنامه ریزی و شبیه سازی فرآیند سنگ شکنی است. با استفاده از این نرم افزار کاربر به سرعت می تواند ترکیبات مختلفی از دستگاه ها و تجهیزات متفاوت را برای کاربردهایی خاص، یا مناسب بودن برخی ماشین های موجود را برای هدفی مشخص، ارزیابی کند.

 مدل محاسباتی

Bruno براساس آخرین دانش Metso در مورد فاکتورهای موثر بر عملکرد فرآیند می باشد. مدل های محاسباتی مربوطه براساس بررسی های آزمایشگاهی و آزمایشات در محل، توسعه داده شده اند. نتایج حاصل از این اندازه گیری ها همبستگی بسیار خوبی با عملکرد حقیقی این ماشین ها در فرآیندهای مختلف دارد.

 استفاده از نرم افزار Bruno

کاربر می تواند دستگاه های مورد نظر خود و یا فرآیند نمونه موجود در کتابخانه نرم افزار را انتخاب کند. بعلاوه، مهمترین وظیفه کاربر تعیین هرچه دقیق تر اطلاعات مربوط به خوراک ورودی می باشد. هرچه اطلاعات مربوط به خوراک دقیق تر باشد، احتمال انطباق نتایج حاصل از نرم افزار با واقعیت بیشتر می گردد.

Bruno قادر به تخمین سودمندی محاسبات مربوط به فرآیند نمی باشد اما مقایسه نتایج به دست آمده از این نرم افزار با مقادیر مورد انتظار، هرگونه خطایی را در طرح ریزی فرآیند نشان می دهد و بنابراین از عملکرد ضعیف یا ناکارآمد جلوگیری می کند.


 

منبع: وب سایت شرکت Metso

 

با تشکر از آقای مهندس ولیان 


 
comment نظرات ()