حرف دل....

سلام به همه دوستان عزیز. یادداشت این دفعه، یه کمی با بقیه یادداشت هامون فرق داره. نه یه مطلب علمیه، نه یه گزارش، و نه حتی یه خبر معدنی... یه درددل کوچیکه.  حرف دل بیشتر  خانم هایی که با اشتیاق وارد رشته معدن شدن و با علاقه و دقت، 4 سال واسه انتخابشون زحمت کشیدن. درست مثل تمام آقایون این رشته، -و چه بسا گاهی خیلی بهتر و علاقمند تر از اونها!- سر کلاس رفتن، درس رو فهمیدن، با مشکلاتش سر و کله زدن، تو بازدیدها شرکت کردن، و واسه تحویل تک تک پروژه هاشون کلی تلاش کردن. به امید اینکه بعد از تحمل تمام این سختی ها، می تونن تو رشته ای که واسش زحمت کشیدن و تخصص دارن، فعالیت کنن.

حالا ما به نمایندگی از تمام اون خانمها از شما می پرسیم. آیا درسته که بعد از حداقل 4 سال زحمت کشیدن تو دانشگاه و لااقل صرف کردن کلی وقت و هزینه و .... الآن با مراجعه به بیشتر مجتمع های معدنی واسه کار، این جواب رو بشنون که: "مجوز واسه خانم ها نداریم!" یا "واسه قرارداد با خانم ها محدودیت داریم!" و یا جواب هایی از این قبیل!

ما خودمون تمام مشکلات و محدودیت هایی که می تونه تو یه معدن واسه خانم ها وجود داشته باشه درک می کنیم. حرف دل ما اینه. اگر امکان فعالیت و کار واسه یک خانم تو رشته معدن وجود نداره، پس چرا دانشگاههای دولتی هر سال، تعداد چشمگیری دختر رو واسه این رشته پذیرش می کنن؟ چرا مثل دانشگاه آزاد، از ورود خانم ها به این رشته جلوگیری نمی کنن؟ تا هم خیال خودشون راحت باشه و هم دختر ها از همون قبل از ورود به دانشگاه، فکر و وقتشون رو واسه یه رشته دیگه صرف کنن.

واقعا چه کسی مسئول این بی برنامگی هاست؟؟؟؟

 

/ 4 نظر / 27 بازدید
بیکار

برای پسر ها هم کاری نیست. امیدوارم اوضای کار برای همه معدنی ها بهتر بشه.و پارتی بازی ریشه کن بشه یا به همه برسه تا همه معدنی ها برن تو کار معدنی.

المهندست

چی بگم؟ اصلا اگه بگم چی میشه؟ آره منم جزیی از همین دستم: مهندسان معدن بیکار

نیاز

سلام مطی گلم[گل][ماچ]روزت بخیر. کاش کاری از دستم بر می امد تا انجام بدم که تو عزیز دلم رو ناراحت نبینم.[قلب][قلب] اما متاسفانه خیلی چیز ها سر جای خوذش نیست.امیدوارم که مشکلات این رشته به زودی زود حل شه...[گل][گل] برات آرزوی بهترینهارو دارم.[ماچ][گل][گل]

هادی نقوی

خوب این مشکلاتی را که شما بیان کردید حقیقت تلخی است که متاسفانه وجود دارد اما جواب سوال شما با بیان یک یا دو علت پاسخ داده نمیشه... در حقیقت عوامل گوناگونی توی این مساله دخیل هستند... از عوامل سیاسی بگیر تا فرهنگی که حالا شاید خودتان این عوامل را بهتر از بنده حقیر بشناسید... به هر حال امیدوارم روزی برسه که هیچ خانم مهندسی که در این رشته فارغ التحصیل شده در زمینه کار پیدا کردن مشکل نداشته باشد. انشاالله