آزمایش استاندارد آسیای گلوله ای و میله ای باند

در سال 1952، باند معادله‌ ای ارائه نمود که بیانگر تئوری وی در خردایش بود. در عمل، برای محاسبه کار باند، از اندازه ای برحسب میکرون که 80% مواد از آن اندازه عبور می کنند، در بیان اندازه ذرات، استفاده می شود. قطری (برحسب میکرون) که 80% محصول آسیا از آن عبور می کند با P و قطری (برحسب میکرون) که 80% خوراک نیز از آن عبور می کند، با F نشان داده می شود. به این ترتیب، بر اساس معادله باند، کار ورودی برحسب کیلووات ساعت بر تن کوچک، W، از معادله زیر به دست می آید:

 

W= 10Wi((1/(P)0.5)-(1/(F)0.5))

 

Wi شاخص کار نامیده می شود. شاخص کار در خردایش پارامتری است که بیانگر مقاومت کانسنگ در برابر سنگ شکنی و آسیاکنی می باشد. درواقع شاخص کار عبارتست از کار لازم برحسب کیلووات ساعت بر تن کوچک برای خرد کردن خوراکی با اندازه F بی نهایت، به منظور تولید محصولی با اندازه P برابر 100 میکرون.

برای به دست آوردن مقدار شاخص کار کانسنگ های مختلف، لازم است آزمایش های استاندارد آسیای گلوله ای و میله ای باند انجام گیرد تا مقیاسی از قابلیت خردایش کانسنگ های مختلف به دست آید.

برای دریافت دستورالعمل کامل آزمایش های استاندارد آسیای گلوله ای و میله ای باند،

اینجا

را کلیک کنید.

/ 2 نظر / 342 بازدید
ایران دیسک

سلام دوست عزیز وبلاگ بسیار جالب و پر محتوایی داری خوشحال میشم به من هم سر بزنی امیدارم موفق باشی

اکبر فرزانگان

از این که زحمت کشیدید و این مطلب را در سایتتان قرار دادید تشکر می‌کنم. علاقه، پشتکار و توانایی شما برای نگهداری این سابت برای این مدت طولانی قابل تحسین و تشکر است. برایتان آرزوی موفقیت در همه مراحل تحصیل، کار و زندگی را دارم. با تشکر اکبر فرزانگان