واحد سنگ شکنی و همگن سازی در معدن چادرملو

 به منظور کنترل کیفی سنگ آهن ارسالی به واحد همگن ساز، تجهیزات نمونه گیری شامل نمونه گیر اتوماتیک، اسکیپ برای انتقال نمونه به بخش آماده سازی نمونه در واحد سنگ شکن، سنگ شکن های فکی آزمایشگاهی و تقسیم کننده های نمونه و ظروف جمع آوری نمونه ها نیز پیش بینی و طراحی گردیده اند.

نوارهای نقاله BC-2 و BC-3 بر حسب آنکه برداشت از کدام انبار انجام شود، سنگ آهن همگن شده را به نوار نقاله BC-4 و از این نوار به وسیله نوار نقاله BC-5 به سیلوهای سنگ آهن خام خطوط کانه آرایی منتقل می نماید. ظرفیت نوارهای نقاله BC-3 و BC-2 برابر 2300 تن در ساعت با عرض 1 متر و طول 367 متر و نوار نقالهBC-4 به ظرفیت 2300 تن در ساعت با عرض 1 متر و طول 21 متر و نوار نقاله BC-5 با ظرفیت 2300 تن در ساعت و با عرض 1 متر و طول 267 متر می باشد. نوار نقاله BC-1 به گونه ای طراحی شده است که در صورت خرابی سیستم برداشت، سنگ آهن شکسته شده را مستقیما به BC-4 جهت انتقال  به BC-5 تخلیه می کند. به منظور جابجایی دستگاه برداشت از یک انبار به انبار دیگر، یک دستگاه ماشین انتقال پیش بینی شده است.

 

 

سنگ آهن شکسته شده به وسیله نوار نقاله BC-1 به واحد همگن ساز ارسال می گردد. این واحد به منظور تهیه خوراک همگن شده و دارای کیفیت یکسان برای واحد کانه آرایی طراحی گردیده است. واحد همگن ساز از دو انبار موازی با هم به گنجایش تقریبی هر یک 230 هزار تن تشکیل گردیده و همیشه در حالیکه یک انبار در حال پر شدن است، انبار دیگر در حال تخلیه است.

انباشت به روش رشته ای- ریسه ای توسط سیستم انباشت انجام می شود که ظرفیت انباشت آن 2300 تن در ساعت است. برداشت به وسیله سیستم برداشت متشکل از دو چرخ دوار سطل دار با حرکت افقی از کل قطع انبار انجام می شود. ظرفیت این دستگاه برای 5 خط تولید یعنی 1960 تن بر ساعت طراحی شده است.

 

 

Blending Bed

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kashan Mining

/ 1 نظر / 204 بازدید
راحله خرمي

سلام ممنون به خاطر اطلاعات خوبی که در سایت قرار دادید