آشنایی با نرم افزار NGOTC

یک مدار آسیاکنی صنعتی متشکل از واحدهای آسیاکنی و طبقه بندی است که طبق نظمخاصی چیده شده اند. مدلسازی ریاضی آسیاهای گلوله ای و هیدروسیکلون ها، امکان مطالعهو بررسی مدارهای آسیای گلوله ای را در شرایط عملیاتی و چیدمان های مختلف که تأثیرمهمی بر عملکرد آسیاکنی دارند، فراهم می آورد. برای مثال، استفاده از طبقه بندی دردو مرحله به جای یک مرحله، منجر به افزایش کارایی عملیات به دلیل کاهش مصرف انرژی وکاهش بیش آسیاکنی می شود. همچنین متغیرهای عملیاتی مانند نرخ خوراک تازه، بار درگردش و دانسیته پالپ فاکتورهای مهم حاکم بر عملکرد بهینه مدارهای آسیاکنی هستند ومی توان با مدلسازی عملیات و شبیه سازی مدار، به مطالعه آنها پرداخت.

در مدلسازی و بهینه سازی ریاضی مدارهای آسیاکنی، تعیین سه پارامتر اساسی زیرضروری است:

1. زمان ماند

2. تابع انتخاب

3. تابع شکست

 بهینه سازی خارج از خط مدارهای آسیاکنی نیازمند استفاده از برنامه های کامپیوتریخاص در هر مرحله از فرآیند بهینه سازی است. برای مثال، این برنامه ها شامل برنامههای محاسبات موازنه جرم یا تخمین پارامترهای مدل های مختلف می باشند. نرم افزار  Numerical Grinding Optimization Tools یا به طور خلاصهNGOTCنرم افزاری است که به زبان C توسط آقایدکتر فرزانگانبه عنوان قسمتی از تز دکترادر دانشگاه مکگیل کانادانوشته شده است و برخی از پارامترهای لازم برای شبیهسازی و بهینه سازی مدار آسیای گلوله ای را فراهم می آورد. این برنامه شامل تخمینتابع انتخاب مدار پیوسته آسیاهای گلوله ای تر، بزرگ مقیاس کردن تابع انتخاب تخمینزده شده براساس اندازه گلوله و شرایط بهینه سازی شده آسیاهای گلوله ای پیوسته تر میباشد.

NGOTC به طور گسترده برای آنالیز، مدلسازی و بهینه سازی عملیات آسیاکنی قابلاستفاده است. دقت اندازه گیری توزیع اندازه ذرات و سایر پیش بینی هایی که توسط یکشبیه ساز آسیای گلوله ای حاصل می شود، به میزان زیادی به دقت یا کیفیت تخمینپارامترهای مورد استفاده برای کالیبراسیون مدل های ریاضی واحد مورد نظر بستگی دارد. بنابراین تعیین تابع انتخاب یک آسیای صنعتی تا جایی که ممکن است، به منظور دستیابیبه نتایج شبیه سازی قابل اطمینان باید با دقت صورت گیرد.

نتایج به دست آمده از این نرم افزار برای سایر اهداف، از قبیل به مقیاس کردنتابع انتخاب حاصل از نتایج آزمایشگاهی یا شبیه سازی و بهینه سازی مدارهای آسیاکنیگلوله ای قابل استفاده است. از نتایج حاصل از این نرم افزار در شبیه سازی و بهینهسازی آسیاهای گلوله ای توسط نرم افزارBMCS نیز استفادهمی شود.

برای تهیه نرم افزار و دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی

 شرکت فرآیند کاوان پارس

 مراجعه فرمایید.

/ 5 نظر / 54 بازدید
سمیر

سلام دوستان من راجع به یکی از مطالب وبلاگ شما اطلاعات بیشتری نیاز دارم اگر موجود باشد. برایتان به آدرس kashanmining [at] yahoo.com ایمیل زدم. لطفا جواب من را بدهید خیلی مهم است. ضمنا ادرس ایمیل خودم را نیز وارد کردم.

miner1

سلام خسته نباشید وبلاگ خوبی دارید من رشتم استخراجه دیگه دارم تموم میکنم یه زمانی میخواستم وبلاگ معدنی درست کنم ولی راستش حوصلشو نداشتم آخه اگه مرتب آپش نکنی مخاطبات میپرن بدون نظر مخاطبا هم که نمیشه ولی شما ادامه بدین در مورد استخراج هم بیشتر بنویسید آرزوی موفقیت دارم براتون شاید منم یه روزی یه وبلاگ معدنی درست کردم زنده باد معدنیا[گل]

زمین کاو

با سلام سايت جامع اطلاع رساني www.zaminkav.com در زمينه هاي مهندسي معدن، ماشين آلات، تونل، زمين شناسي، نقشه برداري، سنگ ساختماني فعاليت خبري و اطلاع رساني فعاليت دارد در صورت تمايل به درج مطالب يا تبليغات در سايت به آدرس zaminkav@yahoo.com ايميل ارسال نماييد. با تشکر تلفن: 88712956-021