مصاحبه با يک مقاله نويس

مقاله ای که چکيده آن را خوانديد، حاصل تلاش دوست عزيزمان آقای صفاری بود که ايشان ، ورودی سال 80 ، رشته مهندسی معدن (گرايش استخراج) هستند. آنچه می خوانيد گپ دوستانه ای است که با ايشان ترتيب داده ايم:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

ابتدا ، لطفا کمی خودتان را معرفی کنيد.

من مهدی صفاری و متولد شهر کاشان هستم. در سال 1380 ديپلم خود را در رشته رياضی گرفتم و با توجه به علاقه زيادی که در به دست آوردن مواد معدنی از طبيعت داشتم ، رشته معدن را انتخاب کردم.

همان طور که می دانيد ، اغلب دانشجويان از نوشتن مقاله ، تصور کاری دشوار و خسته کننده را دارند. آِِيا واقعا مقاله نوشتن کار سختی است؟ و آيا تاثيری در درس خواندن شما نداشته است؟

نوشتن مقاله تا قبل از اينکه اولين مقاله های فرد انتخاب شود، به نظر سخت می آيد. ولی بعد که کمی آشنا شديد (با نحوه نوشتن مقاله) تقريبا راحتتر می شود. البته همان طور که می دانيد اهميت مقاله به آن است که کار تحقيقاتی انجام شده يک کار جديد باشد. و درباره آنکه آيا در درس خواندن تاثيری دارد ، بهتر است بدانيد که مقاله نوشتن  جزء درس خواندن يک دانشجو است و به نظر من درس خواندن يک دانشجو بدون نوشتن مقاله و کارهای تحقيقاتی ، ارزش چندانی ندارد.

از چه موقع به مقاله نويسی روی آورديد و مقاله های شما به چه جاهايی ارسال شده است؟

من از سال سوم دوره کارشناسی، شروع به نوشتن مقالات کردم که چکيده های آنها به کنفرانس معدن کرمان ، اولين سمينار فرآوری مواد معدنی ، اولين کنفرانس مهندسی معدن و بعضی از نشريات معدنی ارسال شده ، مورد تاييد قرار گرفت.

آقای صفاری ، شما چه تصميمی برای ادامه تحصيل خود داريد؟

انشاءالله ، اگر خدا بخواهد (که حتما می خواهد) تا دکترا ادامه خواهم داد، با اينکه   کارهايی که هم اکنون انجام می دهم به گرايش فرآوری نزديک است ولی علاقه اصلی من در گرايش حفاری های پيشرفته و انفجار است.

به عنوان دانشجويی که آخرين واحدهای درسی خود را می گذراند ، چه توصيفی از رشته معدن (به خصوص در دانشگاه خودمان) داريد؟

توصيف من از رشته معدن به عنوان يک رشته مادر و پايه، بسيار زيباتر از آن است که بتوانم آن را ذکر کنم و اين، می تواند تنها علت پيشرفت های من در رشته مهندسی معدن باشد.

و در آخر، صحبت و توصيه ای برای دانشجويان اين رشته...؟

با تشکر فراوان از اساتيد گروه معدن و شيمی به خصوص آقای دکتر فرزانگان و آقای دکتر مزديان فرد، و تمامی دانشجويان معدن که در پيشرفت اين رشته فعاليت می کنند، فقط می توانم بگويم اگر با عشق اين رشته را دنبال کنيد، رشته مهندسی معدن به تمام معنا ، يک رشته تمام مهندسی است و هر مقطع جزئی از آن ، نکات قابل بررسی فراوانی خواهد داشت.

 

 

/ 4 نظر / 7 بازدید
دانشجوی رشته معدن82 کاشان

تلاش شما قابل تحسين است. من با توجه به شناختی که از شما دارم ميدانم که شما می توانيد بهتر از اينها کار کنيد.

يکی از دوستان

شما ميتوانستيد از سوالهای بهتری استفاده کنيد که بار علمی بيشتری داشته باشد و اطلاعات بيشتری از ايشان کسب کنيد

saed

سلام بر تمام کسانی که برای اين وبلاگ زحمت ميکشند... يه گله دارم و اينکه چرا اينقدر وبلاگ به اين مهمی در زمينه معدن اينقدر دير بروز ميشود.... در ضمن تمام فعاليت شما محدود به کاشان است... البته اين فقط يک انتقاد دوستانه در جهت پيشرفت هر چه بيشتر وبلاگ شما است و قصد جسارت ندارم...در ضمن از استادان دانشگاه خود و رزومه انها هم مطالبی بنويسيد.... لينک وبلاگ شما را هم خواهم گذاشت... تا بعد....

سپيده

با سلام من دنبال روش استخراج جديد سنگ های ساختمانی از معدن می گشتم که اين وبلاگ رو پيدا کردم. می شه به من يک سايت يا کتاب معرفی کنيد که بتونم ازش استفاده کنم؟ ممنون ميشم . خيلي ببخشيد كه خارج از موضوع صحبت كردم راستش من سررشته اي از معدن ندارم. اميدوارم موفق باشيد.