مجتمع معدنی چادرملو ۱۰

کارخانه فرآوری<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

کنسانتره مگنتیتی

قبل از ورود مواد معدنی به کارخانه کانه آرایی، مواد به وسیله نوار نقاله از قسمت همگن سازی به سیلوهایی که در جلوی هر یک از سه خط کارخانه قرار دارند، می ریزد. ظرفیت هر یک از سیلوها، 800 تن می باشد که برای حدود 2 ساعت کار یک خط تولید سنگ آهن در خود جای می دهد. در قسمت زیرین هر یک از سیلوها 4 عدد فیدر تعبیه شده است که هنگام باز بودن قسمت زیرین سیلو، دو عدد از این فیدرها به صورت ضربه ای مواد را روی نقاله می ریزند. مواد ب وسیله نوار نقاله وارد کارخانه شده و به آسیای خودشکن می ریزد. البته این آسیا به وسیله تعدادی گلوله شارژ می شود و تقریبا به صورت نیمه خودشکن کار می کند.

 

 

 

بعد از آسیا، یک سرند از نوع لرزان قرار دارد. سرند دارای دو طبقه است. نوع چشمه های آن مستطیلی ست و جنس آنها نیز پلاستیکی می باشد که سر و صدای کمتری تولید می کند. چشمه های سرند در طبقه اول، 2 میلیمتر و در طبقه دوم، 8/0 میلیمتر است.

موادی که از سرند عبور نکرده، به وسیله یک نوار نقال برای خردایش مجدد به آسیا فرستاده خواهند شد که در این حالت، بار در گردش، 100 تا 150 تن در ساعت می باشد.

 

                                                                      

 

 

پالپ خروجی از سرند، توسط یک پمپ به قسمت بالای کارخانه که جداکننده های مغناطیسی شدت متوسط وجود دارد، فرستاده می شود. از کوبر، برای جداسازی مگنتیت از نرمه سنگ آهن دارای مگنتیت و هماتیت استفاده می شود. کنسانتره کوبر به منظور خردایش بیشتر و رسیدن به درجه آزادی مطلوب، در یک آسیای گلوله ای که با هیدروسیکلون درمدار بسته قرار دارد، مجددا مورد خردایش قرار می گیرد. دانه بندی بار ورودی به آسیا حدود 6/1 میلیمتر و محصول آن در حدود 50 میکرون می باشد. پس از انجام دنه بندی توسط هیدروسیکلون، ابعاد کوچکتر از 50 میکرون به بخش جداسازی مغناطیسی و دانه بندی درشت تر به آسیا برگشت داده می شود.

 

 

                              

 

محصول دانه ریز که به درجه آزادی مطلوب رسیده است، به مجموعه جداکننده های مغناطسی با میدان متوسط که از چهار دستگاه تشکیل شده است، فرستاده می شود. سه دستگاه اول، به صورت پیوسته و سری با جهت چرخش عکس جریان دوغاب کار می کنند. از دستگاه چهارم، به منظور تنظیم بهتر غلظت دوغابی که جهت آبکشی به فیلترها تغذیه می شود، استفاده می گردد. پالپ حاصل از آبگیری به کمک فیلترهای خلا، کنسانتره آهنی تحت عنوان کنسانتره مگنتیتی را حاصل می کند.

                       

/ 1 نظر / 58 بازدید
کوثر

سلام عليکم خدمت شما دوست عزيز و دخترخاله گرام.. ببخشيد ما که از زمين شناسی چيزی سرمون نمی شه ولی در کل سايتش خيلی با کلاسه و براتون آرزوی موفقيت می کنم يه کمی هم سرعتشو ببريد بالا که ديگه نور علی نوره نماز روزه هاتون هم قبول فعلا در پناه ايزد منان