آشنایی با نرم افزار شبیه ساز BMCS

BMCS حروف اختصاری عبارت Ball Milling Ciruits Simulator به معنای «شبیه ساز مدارهای خردایش با آسیای گلوله ای» است. این نرم افزار به زبان ANSI C نوشته شده است و به تبع آن، تحت سیستم عامل DOS اجرا می گردد. نگارش اولین نسخه BMCS در سال 1998 به عنوان قسمتی از پایان نامه دکترای دکتر اکبر فرزانگان در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه مک گیل کانادا به پایان رسید. از آن پس، طی نسخه های 1/1، 2/1و 3/1، در نرم افزار BMCS اصلاحاتی جزئی به عمل آمد و طی این پروژه با اضافه شدن قابلیت شبیه سازی جدا کننده های هوایی (یا به طور کلی هر دستگاه طبقه کننده ای که با رابطه وایتن مدل می شود) به BMCS، این نرم افزار به نسخه دوم ارتقا یافت.

BMCSVer.2 قابلیت شبیه سازی آسیای گلوله ای در مدار باز یا در مدار بسته با واحدهای طبقه بندی کننده را دارد. این نرم افزار از روش موازنه جمعیت برای شبیه سازی آسیای گلوله ای و جدا کننده هوایی استفاده می کند و برای شبیه سازی هیدروسیکلون ها از مدل پلیت بهره می برد. این نرم افزار همچنین می تواند نقاط ترکیب یا تقسیم جریان ها در مدار خردایش را شبیه سازی کند. در صورت وجود داده ها و اطلاعات مورد نیاز، BMCS قادر است مدارهایی را شبیه سازی کند که در آنها به تعداد و ترتیب دلخواه آسیای گلوله ای، نقاط ترکیب و تقسیم جریان، خوشه سیکلون یا جدا کننده هوایی وجود دارد.

BMCS یک برنامه ماژولار است که دارای یک برنامه اصلی و چندین برنامه فرعی می باشد. نرم افزار با اجرای فایل BMCS_2.EXE که برنامه اصلی است، آغاز به کار می کند و این برنامه است که برنامه های فرعی را بر اساس مدار تعریف شده فراخوانی می کند. برای اجرای نرم افزار BMCSVer.2 وجود دست کم فایل های زیر در یک پوشه الزامیست:

·                     BMCS_2.EXE

·                     CIRCUITS.EXE

·                     BALLMILL.EXE

·                     CYCLONE.EXE

·                     ECS.EXE

·                     CONVERGE.EXE

·                     JUNCTION.EXE

·                     SPLIT.EXE

·                     CONMAT.LIB

فایل های فوق، به جز دو مورد اول و آخرین مورد، نباید توسط کاربر اجرا شوند؛ چرا که امکان ایجاد عوارضی برای رایانه وجود دارد.

CONMAT.LIB یک فایل متنی است که توسط BMCS استفاده می شود و در آن فلوشیت تعدادی مدار تعریف شده است.

با اولین بار اجرای نرم افزار، فایل هایی با پسوند های متفاوت در پوشه جاری تولید خواهند شد. یکی از این فایل ها BMCS.OUT است که در هر بار استفاده از برنامه، نتایج در آن ذخیره می شود. برای ساختن یا ویرایش فایل های داده، همچنین رویت نتایج شبیه سازی، BMCS از برنامه edit.com که یک ویراشگر متن تحت DOS است، استفاده می کند. پوشه ای که حاوی edit.com است، باید در آدرسی قرار داشته باشد که در فایل autoexec.bat تعریف می شود. یا این که می توان به سادگی، آن را در پوشه BMCS کپی کرد.

برای دریافت اطلاعات بشتر به وب سایت شرکت فراکاپ مراجعه نمایید.

http://farakap.com

 

 

/ 2 نظر / 8 بازدید
هوتن

سلام ممنون از سایت و مطالب جالبتون میشه لطف کنید و اطلا عاتی راجع به زمان ماند پالپ در سلول فلوتاسیون تو وبلاگتون بذارید

رنجبر

به ما بپیوندید: ما هم محکوم می کنیم... آقای رئیس جمهور 1 ماه پیش در یک سخنرانی رسمی اعلام داشتند که اراذل و اوباش را باید برای آدم شدن به معادن فرستاد. مگر معدن محل آدم کردن هست؟ یعنی ما مهندسان معدن اراذل و اوباشیم..مگه ما درس خوندیم تا اراذل و اوباش را آدم کنیم. مگه کارگران زحمتکش معادن اراذلند که اومدند اینجا کار کنند تا آدم شوند؟ ما خواستار معذرت خواهی رسمی آقای محمود احمدی نژاد هستیم.. ( ربطی هم به انتخابات رئیس جمهوری ندارد). http://mine-engineer.blogfa.com