تلاشي ديگر ...

سلام دوستان عزيز. مصاحبه با آقاي سعيدي،  رتبه دوم كنكور كارشناسي رشد را با كمي تاخير تقديمتان مي نماييم.  

·         لطفا خودتون رو برای خوانندگان ما معرفی کنید.

اینجانب مهدی سعیدی متولد سال 1363 شهر قم که تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان قدس ودوران راهنمایی را در مدرسه ثامن الحجج وبعد از آن دبیرستان و پیش دانشگاهی را در دبیرستان هدایتی قم گذراندم واکنون مشغول به تحصیل درمقطع کارشناسی مهندسی معدن گرایش استخراج دانشگاه کاشان می باشم. 

  • وقتی این خبر رو شنیدید، چه احساسی بهتون دست داد و آیا اصلا انتظار این رتبه رو داشتید ؟

 به طبع خوشحال شدم حالی که به آدم در این مواقع دست می دهد قابل وصف نیست و انسان تا خودش در آن موقعیت  قرار نگیرد آن را درک نمی کند . خب بعد از آزمون و محاسبه درصد های خودم تا حدودی این رتبه را حدس می زدم ولی بعد از اینکه از درصد بقیه بچه ها با خبر شدم رتبه خودم را بین 1 تا 50 تخمین می زدم. 

  • از چه موقع تلاش برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رو شروع کردین ؟ برنامه ریزی خاصی برای درس خوندن داشتین و کلا روزی چند ساعت درس می خوندین ؟

 من از اوایل سال تحصیلی یعنی از آغاز مهر برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد شروع به درس خواندن کردم. 

 در مورد برنامه ریزی باید بگویم که به نظر بنده نتیجه مطلوب انسان در هر کاری بدون برنامه ریزی برآورده نخواهد شد لذا من از همان ابتدا با یک برنامه ریزی مناسب درس خواندن را شروع کردم ودرهر روز به طور میانگین 5 تا 6 ساعت درس میخواندم . 

  • در کنار درس خوندن به فعالیت های دیگری هم می پرداختید ؟

در کنار درس خواندن بیشتر وقتم را به دیدن تلویزیون به خصوص فوتبال و تفریح با دوستان می گذراندم.  

  • همونطور که می دونید این رشته در دانشگاه کاشان نوپاست. امکانات دانشگاه رو برای این رشته چطور ارزیابی می کنید؟

تجهیزات این دانشگاه در سطح دانشگاههای بزرگ نیست  ولی باید از زحمات بسیار زیاد اساتید گروه در جهت ارتقا تجهیزات دراین سالها تشکر فراوان نمود چون در همین چند سال تجهیزات آزمایشگاهی این رشته در دانشگاه پیشرفت زیادی نموده که آماده کردن آزمایشگاه کانه آرایی وسنگ شناسی وآزمایشگاه XRD از آن جمله می باشند.  

  • دانشگاه تا چه حد در موفقیت شما سهیم بوده و اینکه به عنوان یک دانشجوی موفق از مسئولین دانشگاه، دانشکده مهندسی و گروه معدن چه انتظاراتی دارید ؟

در پشت این  موفقیت به نظرمن مجموعه ای به نام دانشگاه قرار دارد که در راس این مجموعه اساتید دلسوز گروه میباشند خوب انتظار من مثل تمام دانشجویان معدن دانشگاه کاشان از مسولین دانشگاه ودانشکده مهندسی توجه بیشتر به این رشته میباشد.  

  • با توجه به وضعيت كنوني و آينده معدن و مهندسي معدن در كشور , در كدام گرايش علاقه مند به ادامه تحصيل هستيد ؟

با توجه به رشداقتصادی کشور ونیاز هر چه بیشتر به مواد معدنی ومحصولات معدنی می توان آینده خوبی را برای این رشته پیش بینی کرد واما در مورد گرایش مورد نظرم برای تحصیلات تکمیلی باید بگویم که علاقه زیادی به مکانیک سنگ دارم و اولین انتخابم این گرایش بوده است.  

  • آيا از تحصيل در دانشگاه كاشان راضي هستيد ؟

به علت نو پا بودن رشته در اوایل با مشکلاتی روبه رو بودم ولی در کل از تحصیل در این دانشگاه رضایت کامل دارم زیرا درراه رسیدن من به هدفم بسیار موثر بوده است.  

  • نظرتون در مورد ايجاد دوره هاي كارشناسي ارشد مهندسي معدن در دانشگاه كاشان چيه؟

هنوز امکانات و تعداد اعضاء هیئت علمی دانشگاه برای ایجاد دوره تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه کافی نمی باشد اما امید است که در سالهای آینده با تلاش اساتید گروه در جهت رفع کمبود ها به این مهم نائل گردیم.  

  • براي ديگر دانشجويان مهندسي معدن چه توصيه اي داريد؟

از تمام دانشجویان خوب رشته معدن دانشگاه کاشان تقاضا میکنم که با درس خواندن و انجام فعالیت های جانبی برای خود ورشته در دانشگاه و کل کشور ایجاد اعتبار نمایند.  

  • و در آخر ناگفته اي اگر مانده ...

از تمام اساتید عزیزم جناب آقای دکتر عبداله زاده وآقای دکتر فرزانگان وجناب آقای مهندس نوریان وآقای مهندس رفاهی و آقای مهندس بنی طباء کمال تشکر و قدر دانی را می نمایم که در تمام مراحل تحصیل یار و پشتیبان من بوده اندو امیدوارم روزی قادر به جبران زحمات بی شائبه ایشان باشم.  

در انتها از دوستان عزیزم آقایان فرزانه کندری ، رحیمی ، توکلی و آقای رضا ضیغمی که مشوق و راهنمای بنده بوده اند کمال تشکر را دارم.

ما نيز براي آقاي سعيدي آرزوي موفقيت هر چه بيشتر داريم.

 

/ 3 نظر / 25 بازدید
علی

لطف کنيد و ميل اين دوست عزيز رو در اختيار من بذاريد.... متشکرم.

مهديه

حتماْ به کارتون ادامه بدين .وبلاگ خيلی خوبيه. به خصوص اين مصاحبه که خيلی به موقع است.

با سلام وبلاگ سیار خوبی دارین براتون آرزوی موفقیت دارم! دانشجوی ترم 4 کارشناسی معدن-استخراج دانشگاه زنجان